Charita Olomouc vyhlašuje sbírku pro nejmenší


Charita Olomouc se dlouhodobě věnuje rodičům a dětem ocitajícím se v tíživé životní situaci. Jedná se o rodiny, které řeší nevhodné bytové podmínky, mají nestabilní zaměstnání nebo o případy, kdy došlo k úmrtí jednoho z rodičů a rodina se potýká s finančními problémy. Charita vyhlásila sbírku pro nejzranitelnější skupinu obyvatel – děti do věku tří let. Potřebná je kojenecká výživa, pleny a dětské hygienické potřeby. Ke sbírce se přidaly supermarkety a další organizace, které sbírku podpořily poskytnutím sběrného místa.

V roce 2018 pomohla Charita celkem s 60 rodinám se 107 dětmi, z toho 30 dětí bylo ve věku do 3 let. „Snažíme se rodinám nabídnout pomoc v jejich nesnadné životní situaci. V mnohých případech je nutné podpořit rodinu materiálně, zvláště pokud se v rodině nachází malé dítě. Po uhrazení základních výdajů, jako je nájem a energie, rodinám často nezbývají finance na potraviny a další základní věci, které jsou potřebné pro děti v kojeneckém a batolecím věku,“ vysvětluje Petra Pavlíčková, vedoucí služby pro rodiny a děti. Pro malé děti do věku tří let je třeba zabezpečit především kvalitní výživu, hygienické potřeby a dostatek plen.

Rodina s neuspokojenými základními životními potřebami nemůže efektivně pracovat na zlepšení své sociální situace. „Kojenecké mléko, pleny a další dětské hygienické potřeby jsou pro nás trvale nedostatkovým zbožím. Momentálně nemáme z těchto položek žádné, kterými bychom mohli rodiny s dětmi podpořit, proto se obracíme s prosbou na veřejnost," sděluje Filip Holík, vedoucí Centra materiální pomoci Charity Olomouc. Sbírka pro nejmenší potrvá od 13. do 27. května 2019.

Rodiny v tísni je možné podpořit na těchto sběrných místech v Olomouci: Galerie Šantovka, Galerie Moritz, Tesco Olomouc, Globus Olomouc, zábavní park Krokodýlek, kavárna Café na cucky, kavárna V lese a prodejna Dobrodruhá na Wurmově ulici.

Finančně lze přispět na konto 107-8921490207/0100, variabilní symbol 99. Výtěžkem ze sbírky podpoří Charita Olomouc rodiny s dětmi z Olomouce a blízkého okolí, které se ocitly ve finanční tísni. Děkujeme, že spolu s námi pomáháte těm nejzranitelnějším.

Eva Štefková, Charita Olomouc

Sběrná místa:

Šantovka – v dětském koutku Bambule
Tesco – na informacích
Globus – na informacích
Moritz – na ostraze
Dobrodruhá – na pokladně
Café na cucky – na pokladně
kavárna V lese – na pokladně
Krokodýlek – na pokladně

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu