Centrum pro školy


logo

Kontakt:
Biskupské nám. 841/2
779 00 Olomouc
Tel: 587 405 243/255

E-mail: skolstvi(at)ado.cz
Mgr. Zdislava Vyvozilová: vyvozilova.zdislava(at)ado.cz
Mgr. Helena Polcrová: polcrova.helena(at)ado.cz
Mgr. Kamila Pattermanová: pattermanova.kamila(at)ado.cz

Facebook

Protože jsou církevní školy otevřeny všem, stávají se čím dál častěji přitažlivou alternativou k většinovému školství. Atraktivitu těchto škol kromě kvalitního klasického vzdělání posiluje také jejich cílená péče o všestranný rozvoj osobnosti žáka v její celistvosti, což zahrnuje mimo jiné tvořivou náboženskou formaci. Toto poslání pomáhají školám efektivně uskutečňovat školní kaplani, speciálně pověření k této službě.

Centrum pro školy se v současné době stará o šest mateřských a šest základních škol, tři gymnázia, jednu střední odbornou školu, jednu vyšší odbornou školu a jeden dětský domov, jejichž zřizovatelem je Arcibiskupství olomoucké - viz přehled škol a kontakty na ně.

Centrum nabízí všem pedagogům kromě profesního servisu také kvalitní duchovní formaci, připravuje pro ně metodické materiály a pravidelně pořádá vzdělávací semináře pro pedagogické pracovníky - viz Vzdělávací instituce. Každý program, který nabízíme školám, má akreditaci MŠMT. Témata seminářů jsou převážně náboženského charakteru. Jedná se o témata, jež bývala v minulosti často opomíjena nebo interpretována tendenčně.

Dále centrum školí lektory pro tzv. "Vstupy do škol s náboženskými tématy". Ti na pozvání škol přicházejí do vyučovacích hodin, aby žáky seznámili jim srozumitelnou formou s významem křesťanských svátků (Velikonoce, Vánoce, dušičky), s Biblí, s charitativním působením církve (charita, misie), s křesťanským uměním (výtvarné umění, hudba) apod.

Pro kvalitní službu Centra pro školy je nezbytná spolupráce např. s těmito institucemi: Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Českou školní inspekcí, Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého, Vysokoškolským katolickým hnutím, Unií křesťanských pedagogů, Etickým fórem České republiky a mnoha dalšími.

Svojí činností se spolupodílíme na naplňování přání otce arcibiskupa, "aby církevní vzdělávání nenabízelo jen informace, ale pomáhalo hlouběji poznávat Pravdu a formovalo celého člověka" (GRAUBNER, J. Země posvěcená, s. 81).

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu