Pronájem arcibiskupského paláce


K pronájmu nabízíme reprezentační prostory, které lze krátkodobě využít k pořádání společenských a kulturních akcí (recepce, konference, školení, koncerty atd.). Tuto činnost zajišťuje majetková správa Arcibiskupství olomouckého.

K historii paláce
Arcibiskupský palác, který je stále oficiálním funkčním sídlem olomouckého arcibiskupa, se nachází v historickém jádru města Olomouce, v blízkosti katedrály sv. Václava, rektorátu a Filozofické fakulty Univerzity Palackého. Olomoucká rezidence je nejvýznamnější palácovou stavbou ve městě. Původně renesanční palác byl ve druhé polovině 17. století přebudován do dnešní podoby.Místo, kde na trůn nastoupil František Josef I. a před bitvou u Slavkova se radil rakouský císař s ruským carem, i budova, v níž pobývala císařovna Marie Terezie či papež sv. Jan Pavel II. - to vše je Arcibiskupský palác v Olomouci. Sály jsou vyzdobeny bohatou empírovou a neobarokní výzdobou a vybaveny dobovým mobiliářem.

Pronájem reprezentačních sálů
K pronájmu nabízíme reprezentační prostory, které lze krátkodobě využít zejména k pořádání konferencí, rautů, seminářů a koncertů, které neodporují dobrým mravům a nejsou v rozporu s etikou. Sály lze využít i pro uspořádání koncertů a divadelních produkcí s duchovní náplní. Svatební obřady se zde nekonají. Prostory mají bezbariérový přístup s výtahem. Maximální kapacita je 200 osob.

Pronájem sálů podléhá schválení generálního vikáře. Pořadatel je povinen se řídit provozním řádem sálů a dodržovat pokyny vlastníka budovy.

Slevu je možné poskytnou na základě rozhodnutí vlastníka budovy pro akce nadací, benefiční koncerty, akce neziskových a církevních organizací (po předložení písemné žádosti s podrobným odůvodněním slevy).

V případě vašeho zájmu o pronájem reprezentačních prostor Arcibiskupského paláce Vám bližší informace poskytne PhDr. Martin Kučera, tel.: +420 587 405 402, e-mail: kucera.martin@ado.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu