Cyrilometodějské gymnázium otevřelo zmodernizované učebny


V úterý 23. dubna 2019 na Cyrilometodějském gymnáziu, ZŠ a MŠ v Prostějově slavnostně otevřeli nově zrekonstruované a zmodernizované učebny a venkovní prostory. Požehnal je arcibiskup Jan Graubner.

Při mši svaté, kterou již tradičně slavíme na velikonoční úterý, otec arcibiskup předal několik ocenění studentům, kteří se umístili na předních místech v olympiádách na úrovni okresních, krajských i celorepublikových kol.

Kromě náměstka primátora města Prostějov se slavnosti zúčastnil i architekt celého díla, pan Oto Schneider, podle jehož návrhu byla před čtyřmi lety rekonstruována i budova základní školy. Po prohlídce učeben se hosté, zaměstnanci i studenti sešli na malé agapé, což především pro studenty a žáky bylo příjemné zakončení celé slavnosti.

Pro úplnost uvádíme, že tento projekt byl podpořený z Integrovaného regionálního operačního programu s názvem „Zvýšení kvality vzdělávání studentů gymnázia v klíčových kompetencích CMG Prostějov“ a Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ v Prostějově jej realizovalo v roce 2018.

Cílem tohoto projektu bylo zkvalitnit výuku na CMG v návaznosti na klíčové kompetence cizí jazyky, přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi s přímou vazbou na zlepšení uplatnitelnosti absolventů gymnázia na trhu práce, především při studiu na vysokých školách přírodovědného zaměření.

Jitka Hubáčková, CMG

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu