Festival Forfest usiluje o dialog duchovního umění a společnosti


S myšlenkou propojení progresivních snah současné hudby a výtvarného umění, které se dotýkají závažných duchovních témat, pokračuje letos svým třicátým ročníkem festival Forfest. Série akcí, které se uskuteční v Kroměříži, Olomouci, Strážnici a Hodoníně, probíhá od dubna až do konce srpna.

„Program jubilejního ročníku obsahuje v reprezentativním výběru 36 stěžejních akcí – mimo jiné 27 koncertů nebo 6 výstavních projektů, z nichž je nejvýznamnější výstava k 50. výročí založení Q Association s názvem ‚Quid tempus? Qui locus?‘,“ shrnují program festivalu, který se koná pod záštitou olomouckého arcibiskupství a dalších institucí, jeho zakladatelé, Václav a Zdenka Vaculovičovi z Kroměříže, a dodávají: „Stěžejní akcí bude též třídenní bienále festivalového kolokvia ‚Duchovní proudy v současném umění‘ nebo týdenní mistrovské kurzy skladby pro mladé komponisty.“

Na festivalu 2019 se podílejí přední české i zahraniční instituce a umělecké asociace, přijedou čestní hosté ze 14 zemí Evropy i zámoří: Francie, Německa, Maďarska, Chorvatska, Itálie, San Marina, Ruska, Slovenska, Japonska, Irska, Rumunska, Švýcarska a USA.

„Atraktivnost podtrhuje i mimořádné prostředí, v němž se jednotlivé akce festivalu konají – koncerty jsou situovány do Kroměříže a Olomouce a využívají reprezentativních prostor Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži, zejména nádherného Sněmovního sálu, Sala terreny, jedinečného prostředí nově rekonstruované rotundy Květné zahrady, kroměřížských chrámů nebo olomoucké katedrály sv. Václava,“ dodávají pořadatelé.

Při zahajovacím koncertu v neděli 9. června 2019 od 19.00 v olomoucké katedrále se představí Brno Contemporary Orchestra pod vedením Pavla Šnajdra, na housle hraje Milan Paľa a na flétnu Eliška Honková.

Forfest patří k nejstarším kulturním událostem nově obnovené demokracie v ČR. Představuje desítky výstav, stovky koncertů, stovky nahrávacích hodin pro Český rozhlas a ČT a stovky premiérovaných skladeb. Za dobu svého trvání spolupracoval s desítkami klíčových institucí doma i v zahraničí. Více informací: www.forfest.cz

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu