Jarní měsíce prožili žáci církevní ZŠ ve Veselí mezi faunou a flórou


Mezi divokou zvěř v Zoo Lešná, do střediska ekologické výchovy Jezírko i na přírodovědně-ekologickou osutěž vedly v uplynulých týdnech kroky žáků Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou.

Třeťáci v ZOO Lešná

Všechny třetí třídy navštívily v dubnu ZOO Lešná. Zde absolvovaly exkurzi s tématem „Voda je náš život“, vyslechly si odborný výklad o životě a zajímavostech lachtanů, tučňáků, rejnoků a jiných vodních živočichů a zhlédly rovněž část expozice z oblasti Afriky.

 

Škola v přírodě

Děti 4. ročníků se pravidelně účastní pětidenní školy v přírodě ve středisku ekologické výchovy Jezírko, jednom ze středisek Lipky. Program byl zaměřen na praktické poznávání přírody, žáci si zkoušeli roli vědců při botanickém i zoologickém průzkumu, zjišťovali, jakou úlohu zastávají jednotlivé složky v lesním či vodním ekosystému.

 

Úspěch v krajském kole soutěže Zlatý list

Žáci naší školy se zúčastnili krajského kola celostátní přírodovědně-ekologické soutěže Zlatý list v Hodoníně, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody pod záštitou MŠMT. Na jednotlivých stanovištích soutěžní stezky odborníci prověřovali znalosti v oblastech: ekologie a ochrana přírody, geologie, zoologie, botanika, astronomie a meteorologie. Tým naší školy obsadil v soutěži pěkné 3. místo.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu