Na východní Ukrajinu vyjíždí téměř 7 tun pomoci z Arcidiecézní charity Olomouc


Pracovní boty, dětské boty, berle a vybavení do nemocnic. To vše naložili včera pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO) a její pomocníci do kamionu, který dnes (28. června 2019) vyrazí z Olomouce na východní Ukrajinu. Pomoc tam rozdělí mezi potřebné Caritas Mariupol. Ta podporuje nejen lidi v nouzi ze své oblasti, ale také vnitřně vysídlené v důsledku válečného konfliktu na východě země.

Kamion je naložený obuví, francouzskými berlemi, ale také vybavením, které potřebují nemocnice v oblasti Mariupolu. „Posíláme tak ještě sterilizátory, CombiSety na operační sály, nemocniční postele a noční stolky. Tuto pomoc rozdělí na místě Caritas Mariupol, se kterou spolupracujeme už tři roky,“ přibližuje za ACHO koordinátorka projektů na Ukrajině Khrystyna Novodvorska.

ACHO podpořila jídelnu v Mariupolu, kde se zdarma stravují lidé v nouzi a také ti, kteří prchli z východní části země, kde se už šestým rokem válčí. Dále pomáhá Caritas Mariupol i materiálně. „Caritas Mariupol poskytuje materiální a psychologickou pomoc dětem, dospělým, ale i celým rodinám, které prchly před válečným konfliktem. Dále pomáhá lidem v nouzi z oblasti Mariupolu a poskytuje zdravotní a pečovatelské služby starším lidem a nemocným,“ pokračuje Khrystyna Novodvorska. Kamion s téměř sedmitunovou zásilkou vyrazí z Olomouce směr východní Ukrajina ještě dnes.

Charita děkuje dárcům za to, že mohla tuto pomoc k potřebným na Ukrajině poslat. Postele a sterilizátory dodala Krajská nemocnice Tomáše Bati. CombiSety poskytla firma Hartmann ve spolupráci s Charitou Znojmo. Berle dodaly jednotlivé Charity z Arcidiecéze olomoucké. Boty jsou od firem Prabos a Z- Style.

Karolína Opatřilová, ACHO

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu