Personální změny v kněžském semináři a konviktu


Na přelomu června a července jsou věřící v očekávání, zda jejich oblíbený kněz ve farnosti zůstane. V napětí letos byli také bohoslovci, poněvadž během roku se objevovaly zvěsti o personálních změnách v Arcibiskupském kněžském semináři (AKS) v Olomouci.

Ty se skutečně koncem června změnily v realitu, když svůj odchod oznámil otec spirituál Jan Szkandera a po něm i otec vicerektor Pavel Šupol. Otce Szkanderu, který službu spirituála vykonával 14 let, nahradí otec Vladimír Schmidt, naposledy farář v Ostravě – Mariánských Horách. Funkce vicerektora zůstane neobsazená a jeho úkoly se rozdělí mezi ostatní představené a zaměstnance semináře.

Změny se dotkly také Teologického konviktu, sídlícího rovněž v budově semináře. Ve službě ředitele zde po 17 letech končí otec Alfred Volný, jehož nahradí otec Jiří Kupka, dosavadní farář v Bánově a bývalý vicerektor AKS.

Odcházejícím představeným děkujeme za vše, co pro seminář udělali, a přejeme jim hodně sil ve službě na nových působištích. Nově příchozím představeným přejeme, ať se jim v semináři líbí a ať zodpovědně plní svůj úkol.

Jan Slepička, bohoslovec 2. ročníku

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu