Podzimní festival duchovní hudby rozezní historické nástroje


Beethovenovy skladby věnované olomouckému arcibiskupu Rudolfu Janovi nebo klávesové nástroje v proměnách staletí, ale především osm koncertů a interprety z ČR, Slovenska, Německa a Nizozemí představí šestadvacátý ročník Podzimního festivalu duchovní hudby. V olomouckých kostelích se uskuteční od 22. září do 20. října 2019, řadu koncertů zároveň zaznamená televize Noe a Český rozhlas.

Ojedinělou akcí bude ve středu 16. října večer nazvaný „Klávesové nástroje v proměnách staletí“. Dvojice interpretů Tomáš Flégr a Jankees Braaksma při něm představí kolekci klávesových nástrojů, které se uplatňovaly v evropské hudbě od 14. do poloviny 17. století. „Zvuk některých nástrojů a jejich technické možnosti budou pro většinu posluchačů bezpochyby velkým překvapením,“ říká organizátorka festivalu Dobromila Hamplová. Koncert ve Freskovém sále Komenia začíná v 19.00, podobný program přitom interpreti předvedou některý další den také studentům ZUŠ a olomouckých středních i vysokých škol.

Dramaturgie festivalu ovšem nabídne kromě výše zmíněného L. van Beethovena také díla J. S. Bacha, W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, J. Brahmse, G. F. Händela nebo A. Dvořáka i skladatele pozdního středověku a moderní doby. Oproti ročníkům předchozím letos zazní také řada děl instrumentálních a společně s vokálními sólisty se představí i několik špičkových hráčů na sólové nástroje. Podrobný program je uveden na webu www.podzimni-festival.cz.

(gra)

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu