Pořady týkající se Benedikta XVI. na Radiu Proglas


Během návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. v Brně připravilo Radio Proglas  řadu pořadů, přímých přenosů a vstupů.

V sobotu 26.září připravil Myšlenku na den Dominik Duka, biskup královéhradecké diecéze. Jeho slova zachytíte v předpremiéře o půl jedné v noci, dále o půl šesté ráno, před polednem a před šestou večer.

Myšlenka na den v neděli 27. září zazní z úst brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho. Uslyšíte ji v 5.20 hodin ráno, ve 12.55 a v 17.55 hodin.

Autorem Myšlenky na den v pondělí 28. září je biskup litoměřické diecéze Jan Baxant. Jeho slova zaznějí o půl šesté ráno, ve 12.55 a v 17.55 hodin.

V Komentáři týdne bude hovořit kardinál Miloslav Vlk na téma papežské návštěvy Benedikta XVI. v naší vlasti. Uslyšíte jej v sobotu 26. září o půl osmé ráno a v 19.55 hodin večer. Další reprízu zařazujeme v neděli 27. září ve 13.10 hodin.

Zahraniční cesty Svatého otce Benedikta XVI. představí Filip Breindl a Lenka Kolaříková v sobotu 26. září v 11.05 hodin.

Promluvy o apoštolech a jejich spolupracovnících s názvem O počátcích církve je název knihy, kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství v roce 2008. Jedná se o pravidelné středeční katecheze papeže Benedikta XVI. V sobotu 26. září si můžete ve 14.00 hodin poslechnout čtení z této knihy nazvané Petr, skála, na které Kristus založil svou církev.

V sobotu 26. září v 18.00 hodin se přeneseme do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde se bude Svatý otec modlit nešpory s kněžími, řeholníky, bohoslovci a zástupci církevních hnutí. Papež zde také bude mít krátkou promluvu.

V sobotu 26. září od osmnácté hodiny začíná na brněnském letišti Koncert naděje. Vystoupí na něm česká skupina Svítání, slovenská skupina Peter Milenky band a polská skupina Arka Noego. S Radiem Proglas na koncert přepojíme v 19.05 hodin

Ohlasům na minulé papežské návštěvy a očekávání příjezdu Benedikta XVI. do České republiky se věnoval Magdazín. Jeho reprízu zachytíte v sobotu 26. září ve 22.25¨hodin.

V neděli 27. září můžete zakusit atmosféru na letišti v Brně-Tuřanech již od šesté hodiny ranní. Přenášíme velkou část předprogramu, který začíná průvodem se sochou Panny Marie Tuřanské. V 6.15 hodin  následuje modlitební pásmo komunity Emmanuel. Po sedmé hodině ranní budou hovořit manželé Levíčkovi a po nich režisér Jiří Strach. Tématem jejich svědectví je Naděje. Za pět minut osm vystoupí Hradišťan a Kantiléna. Od 8.40 hodin se na letišti v Tuřanech budou nacvičovat zpěvy ke mši svaté, přiletí prezident České republiky a posléze papež Benedikt XVI. Proto se z těchto míst vzdálíme a nabídneme k poslechu rozhovor s Pavlem Jajtnerem o vztahu Svatého stolce a České republiky a poté pásmo duchovní hudby. V 9.40 hodin zazní slovo biskupa brněnské diecéze Vojtěcha Cikrleho. V 10.00 hodin začíná mše svatá sloužená papežem Benediktem XVI., kterou živě přenášíme.

Greg Watts předkládá v knize Dělník na vinici poutavý portrét papeže – jeho dětství a mládí, kariéru, víru, priority – a vymezuje hlavní problémy, které Benedikta XVI. čekají. Tato kniha zahrnuje i římská léta Josepha Ratzingera, tedy dobu, na jejímž počátku se stal kardinálem a během níž vykonával náročnou a v mnoha ohledech nevděčnou funkci prefekta Kongregace pro nauku víry. Autor není historik ani politolog, jeho pohled na papeže je pohledem novináře. Knihu představíme v Knihovničce Proglasu v neděli 27. září ve 13.20 hodin.

V pondělí 28. září navštíví Svatý otec Benedikt XVI. Starou Boleslav. Mši svatou slouženou na Proboštské louce přenášíme od 9.45 hodin.

V pondělí 28. září v 15.05 hodin nahlédneme do spisů Benedikta XVI. P. Martin Holík přečte desátou kapitolu z nejnovější papežské encykliky Caritas in veritate.

Během celého pobytu Svatého otce u nás se můžete těšit na hudebně-zpravodajský speciál s písněmi a aktuálními informacemi. Další zpravodajská relace bude ve 13.00 a ve 20.00 hodin. Mimo to se také budou naši redaktoři hlásit z různých míst do živého vysílání během všech tří dnů papežské návštěvy u nás.

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu