Slavnost Orla v Kroměříži bude největším setkáním mládeže tohoto léta


Třídenní setkání převážně mladých členů a příznivců sportovní organizace Orel se uskuteční 20. - 22. srpna v Kroměříži. Na programu bude řada sportovních aktivit - turnaje i workshopy. Připraveno je i kulturní vyžití - vystoupí skupina Čechomor, či O5&Radeček. Zváni nejsou jen fanoušci Orla. Akce je určena pro širokou veřejnost. „Na své si přijdou nejen mladí. Program byl sestaven tak, aby si zábavu našli všichni od dětí předškolního věku, až po seniory," prozradil hlavní organizátor Ladislav Kotík.

Organizátoři očekávají, že o Slavnost Orla bude nebývalý zájem. „Vzhledem k tomu, že se letos nikde v Česku nekoná žádné podobné setkání mládeže, to naše bude největší. Jistě se dočkáme skvělé atmosféry," řekl Kotík. Počítá se s návštěvou několika tisíc lidí. „Jsme schopni ubytovat všechny návštěvníky, kteří se registrují na www.rokorla.cz," ujistil hlavní organizátor Kotík.
Slavnostní zahájení akce je ve čtvrtek 20. srpna od 19.00 hod., kdy se na divadelních prknech představí známá hra z cimrmanovské dílny Hospoda na mýtince. „Po další dva dny bude program doslova nabitý od rána až do večera," navnadil Kotík. Na pátek i sobotu je připraveno bohaté sportovní i kulturní vyžití. Jsou připraveny sportovní turnaje, výtvarné dílny, poznávací hry i workshopy, které nabízejí možnost vyzkoušet si netradiční sporty. V nabídce bude ringo, indiaca, lakros, bränball či frisbee. Všechna stanoviště budou rozeseta po celé Kroměříži, přičemž centrem dění bude Velké náměstí. Na hlavním podiu vystoupí amatérští i profesionální umělci. Hlavními hvězdami pátečního koncertu budou skupiny Kamelot a O5 & Radeček. Na tom sobotním zazáří Marta Kubišová a Čechomor.

Orel slaví 100 let
Orel je občanské sdružení, jehož cílem je výchova mladých lidí a dětí prostřednictvím převážně sportovních aktivit, zároveň také férové sportování, či umění nejen vyhrát.
Orelská tradice letos slaví sto let od svého založení. Za dobu své historie byl Orel několikrát zrušen. Činnost nejprve přerušila I. světová válka, pak II. světová válka a do třetice to byla komunistická diktatura. Když se proti jejich vládě v roce 1948 členové Orla ozvali, bylo uvězněno osmnáct členů jeho vedení na celkových sto padesát jedna let. Z řad Orla vyšla i řada hrdinů českých dějin (např.: exilový premiér Jan Šrámek či atentátníci na R. Heydricha).
Sportovci v Orlu na své kořeny navazují i nyní. Nevěnují se primárně vrcholovému sportu, nýbrž sportu pro radost a pro zdraví. Kromě sportu se orlové zabývají i kulturními aktivitami. Orel se aktivně zapojuje do českých i evropských sportovních struktur. V České republice je členem Všesportovního kolegia a má své zástupce také v Českém olympijském výboru. Na mezinárodním poli je dlouholetým členem mezinárodní sportovní federace FICEP.

Kontakt pro bližší informace:
• webové stránky www.RokOrla.cz
• Petr Ducháček, mediální manažer Orla
tel.: 725 508 079, e-mail: media@orel.cz

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu