Téměř 1500 mladých na diecézním setkání v Kroměříži


Na ‚Květnou sobotu‘ 4. dubna 2009 se konalo v Kroměříži 7. setkání mládeže Arcidiecéze olomoucké, na které dorazilo necelých tisíc pět set účastníků, čímž se stává druhým nejpočetnějším v historii.

Setkání se zúčastnil i arcibiskup olomoucký Jan Graubner, který ve své katechezi hovořil o naději. ‚Naděje je ctnost, ve které se člověk musí vytrénovat.‘ řekl olomoucký arcibiskup a dodal, že k růstu této ctnosti je zapotřebí modlitba a zkušenost s Bohem. ‚Modlitba je dar ducha, který z nás dělá muže a ženy naděje. To, že máme naději, i když se nic nedaří, ukazuje jak jsme si tuto ctnost vypěstovali.‘ Dodal mimo jiné, že kořenem současné finanční krize je fakt, že chybí skutečná nezištná láska, která se nelekne oběti a k překonání jakékoliv krize, je důležité, abychom se naučili lidi kolem sebe milovat.
Po celou dobu setkání probíhala adorace v kostele sv. Jana Křtitele a byla možnost ke svátosti smíření. Odpoledne následoval program v prostorách Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, kde si mladí mohli vybrat z mnoha přednášek, besed či workshopů. Posledním bodem programu byla mše svatá s otci biskupy Janem Graubnerem a Josefem Hrdličkou v kostele sv. Mořice.

setkani-mladeze-1

setkani-mladeze-2

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu