Vatikánský mluvčí hovořil o papežově cestě do ČR


Benedikt XVI. bude vyzývat k evangelizaci,
šíření milosrdné lásky a k ekumenismu,

říká P. Federico Lombardi

"Zanedlouho se papež znovu vydá na cestu. Bude to krátká, ale intenzivní návštěva České republiky ve dnech 26.-28.9.2009 Papež zavítá do srdce Evropy, do země se starobylou a významnou kulturní tradicí, ke které podstatně přispělo křesťanství, do země, která si v těchto dnech připomene dvacet let od pádu komunistického režimu a pokojného přechodu k demokracii, do země, kde je sekularizace tak rozšířená, že náboženskou praxi vykonává jen menšina.

Existuje mnoho silných poselství, která může Svatý otec adresovat věřícím a všem lidem dobré vůle v takové zemi. Jistě mezi nimi bude povzbuzení pro živou a odvážnou církev, aby vydávala svědectví a šířila naději a solidární milosrdnou lásku ve svém okolí, zejména mezi mladšími generacemi. Bude tu pozvání k srdečnému ekumenismu, který prohloubí a dodá důvěryhodnosti přínosu věřících k vytváření budoucnosti v sekularizované společnosti. Papež nabídne perspektivu velké kulturní a morální hloubky, aby se proces sjednocování Evropy neomezil jen na materiální a ekonomické aspekty, ale aby v sobě obsahoval také bohatství sdílených hodnot, nezbytných pro zajištění důstojnosti lidské osoby.

Národní slavnost, důvod volby data papežovy cesty, je věnována mučedníkovi svatému Václavovi. Jak účinněji připomenout, že křesťanství z celého srdce poskytlo a chce i dále poskytovat cennou službu nejhlubšímu bytí a naději každého národa?"

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu