Živé pašije v Olomouci


Týden před Velikonocemi přijede do Olomouce skupina mladých lidí z východních Čech, která secvičila moderní muzikálové zpracování Ježíšova příběhu. Živé pašije se budou odehrávat 15. dubna od 20.00 hodin v kostele Panny Marie Sněžné na náměstí Republiky. Akce je součástí arcidiecézního setkání mládeže, které druhý den pokračuje pěší poutí od katedrály na Svatý Kopeček. Zváni jsou ale všichni lidé.

Olomouc: Projekt živých pašijí vznikl v Litomyšli rozšiřováním a zdokonalováním velikonočních zpěvů. Z původní malé skupinky se rozrostl na padesát účinkujících. Herce a sboristy doprovází smyčcový orchestr, žestě a klasická rocková kapela. Kromě nich se představí i skupina tanečnic, které znázorňují dobro a zlo.

„Jde o závěrečnou část Janova evangelia- ukřižování Ježíše a ta chvíle předtím,“ říká Petr Jiříček, autor hudby a zároveň zpěvák v roli vypravěče. Amatérský soubor, který však překvapuje svou profesionalitou, už má za sebou sedm koncertů v Litomyšli, Chrudimi a dalších místech. Všechny vzbudily velký ohlas a přilákaly do kostela davy lidí. Chystané vystoupení v Olomouci bude pro letošní sezónu poslední šancí, jak muzikálové pašije vidět.

Jan Pilař, Centrum pro mládež

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu