Nedělní liturgie


Příprava lektorů Božího slova na nedělní liturgii

Cílem projektu, který olomoucké arcibiskupství připravilo pro lektory, katechety, bohoslovce, kněží a všechny zájemce o předčítání Božího slova, je nabídnout kompletní texty čtení z nedělní liturgie (první a druhé čtení, žalm, evangelium) spolu s odkazy na komentáře dostupných on-line zdrojů a také ukázkové nahrávky pro inspiraci.

Postupně takto mají být zpracovány všechny tři cykly liturgického roku, výsledné materiály proto budou vznikat postupně po dobu tří let. Na přípravě nahrávek se podílejí lektoři Božího slova a kněží olomoucké arcidiecéze pod vedením Martiny Pavlíkové, zvuk zajišťuje Jaroslav Topinka.

Nabídnutá nahrávka má pomoci v pochopení myšlenkového a významového členění textu, a tak napomáhat lepšímu chápání souvislostí. Zároveň pomáhá pěstovat vnímavost pro mluvenou podobu českého jazyka a učit se pravidla české výslovnostní normy. Nahrávka má lektorovi sloužit jako inspirace pro přípravu a používání vlastního rozumu, ne pro bezmyšlenkovité kopírování interpreta.

 

Všechny zatím připravené nahrávky a texty jsou dostupné zde: kulturaslova.cz/index.php/lektori-boziho-slova/nahravky.

 

Podrobnosti o vzniku nahrávek, pokyny, jak s nimi pracovat, i osobní svědectví koordinátorky Martiny Pavlíkové jsou k dispozici zde.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu