Přerovská iniciativa "40DA" slaví desáté výročí


Zkratka 40DA neznamená výkon elektrárenského transformátoru v Ampérech. Znamená Čtyřicet dní bez alkoholu. Je to výzva přerovského faráře P. Pavla Hofírka k lepšímu prožití postního období a možnost, odříci si od Popeleční středy do Velikonoc něco, co člověk nezbytně k životu nepotřebuje.

Postní doba nám poměrně často potvrzuje, že „duch je sice ochotný, ale tělo slabé" a když si dáme předsevzetí, že nebudeme jíst sladkosti, máme i sny plné věnečků se šlehačkou. Jsme křehké nádoby, přiznejme si to. Ale ne zas tak křehké, abychom si nedokázali něco odepřít. Církev nenařizuje co si máme odepřít. Je to na nás. Můžeme si vybrat. A prožít postní dobu bez alkoholu je jedna z možností. Jedna z dobrých možností.

Pokud se pro ni rozhodnete, dejte o tom vědět na adresu www.40DA.cz. Vaše rozhodnutí získá váhu a podpoří další, kteří o takovém prožití postní doby uvažují. A když si k vaší oblíbené pečené kachně se zelím a bramborovými knedlíky nedáte skleničku piva, ale s úsměvem na tváři třeba kaktusový džus, vzpomeňte, že Bůh má rád radostného dárce a vidí i to, co je skryté. A odměna? Bude. V evangeliu se o ní mluví mnohokrát.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu