Prožívá církev krizi středního věku?


"Dospěl jsem k názoru, že tichý odchod tolika mladých pokřtěných z církve a chybějící povědomí mnoha křesťanů o přitažlivosti vlastní víry, spolu trochu souvisí", říká prof. Dr. Joachim Wanke, biskup erfurtské diecéze a předseda pastorační komise Německé biskupské konference, který je v těchto dnech na návštěvě olomoucké arcidiecéze.

Dnes bude mít na Velehradě promluvu na Setkání kněží a jáhnů moravských diecézí. O biskupu Joachimu Wanke se říká, že je představitelem nové evangelizace. Jeho reflexe současných problémů společnosti a církve jsou velmi fundované a výstižné. Úvodní myšlenka je z jeho knihy "Postavit světlo na svícen", která stejně jako i další jeho knihy vyšla v Karmelitánském nakladatelství.

Svoji úvahu končí osobním vyznáním: "Když klesám na duchu a přepadají mě záchvaty pastoračního pesimismu, přistihnu se někdy, že sahám po historické církevní četbě. Víc než vznešené pravdy, které uchovala má znalost nauky a Bible, mi pomáhá pohled do uplynulých období dějin víry a církve, ať už mě utěšují v tom smyslu, že to tenkrát také nebylo lepší než dnes, či mě povzbuzují, protože s úžasem vidím, z jak malých počátků může Boží Duch nechat vyrůst něco velikého".

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu