Poselství Benedikta XVI. ke Světovému dni nemocných


Nemocným a trpícím dětem je věnováno letošní papežské poselství k 17. Světovému dni nemocných, který se slaví vždy na liturgickou památku P. Marie Lurdské. Benedikt XVI. vyzývá představitele národů, aby zabezpečili dostatečnou právní ochranu nemocných dětí a jejich rodin ve svých zemích.

S otcovskou láskou připomíná miliony dětí stižených nemocemi těla i ducha. Obrací se k nevyléčitelně nemocným, k dětem ulice, k obětem válek a konfliktů, násilí i zneužívání. Benedikt XVI. nezapomíná na děti, které trpí hladem, umírají na nakažlivé choroby, na děti bez rodin, domovů a šťastného dětství. Necituje statistiky, protože statistiky nemění skutečnost. Každé utrpení, zejména jde-li o bezbranného malého člověka, je dramatickým voláním o pomoc. Svatý otec se obrací ke všem diecézím a farnostem, aby zaměřily svou péči na trpící děti. Papež nezapomíná ani na rodiny zkoušené utrpením dítěte. Právě ty totiž potřebují, jak říká, zvláštní „svědectví lásky" z naší strany.

Světový den nemocných se letos slaví na diecézní úrovni. Ve Vatikánu je při té příležitosti v plánu odpolední modlitba růžence a eucharistie, kterým bude v bazilice sv. Petra předsedat kard. Javier Lozano Barragán, předseda Papežské rady pro pastoraci ve zdravotnictví. V závěru liturgie přijde mezi nemocné Benedikt XVI.

Zdroj: Radio Vaticana

Plné znění dokumentu je v příloze.

 

PřílohaVelikost
poselstvi.pdf77.97 KB

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu