Květnová Studna o kroměřížském zámku a zahradách


Setkání u studny se v květnu zaměří na Arcibiskupský zámek v Kroměříži a jeho zahrady Podzámeckou a Květnou. Aby krása těchto významných historických objektů zapsaných v seznamu UNESCO povznesla duši člověka, vyžaduje to náročnou a nepřestávající láskyplnou péči. O tom budou hovořit kastelán Martin Krčma a autor edukačních programů Petr Hudec.

Květnový program Setkání u studny navazuje na dubnový program, při kterém manželé Müllerovi představili svůj časosběrný filmový dokument „Květná zahrada rukama zahradníků“. V něm je tato unikátní zahrada spolu s těmi, kteří ji s láskou obhospodařují, ukázána ve všech ročních obdobích. Autoři dokumentu vyprávěli o svém dlouholetém vztahu ke Květné zahradě už z dob jejich mládí. A dlouhodobé natáčení dokumentu je se zahradou ještě více propojilo a každá návštěva zahrady jim potvrzuje vzájemnou blízkost.

Potom přišla řeč i na filmové Studio Velehrad, jeho počátky v době socializmu coby samizdatového videostudia a jeho současná tvorba nabízející divákovi dokumenty s duchovní tématikou, ale také sociální a etickou. A samozřejmě vyprávění o jejich filmařské spolupráci a společné cestě životní i profesní, bylo velmi zajímavým a obohacujícím zážitkem pro všechny účastníky dubnové Studny.

Nyní přijměte srdečné pozvání k dalšímu vyprávění o kroměřížských unikátních duchovních a kulturních památkách z úst těch nejpovolanějších s názvem „Práce a krása“. Pozor, květnová Studna bude výjimečně v úterý 7. 5. v obvyklém čase od 17.30 v sakristii katedrály sv. Václava na Václavském nám. v Olomouci.

 

Začátek:07. 05. 2019, 17:30
Místo konání:Olomouc – katedrála

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu