Olomoucký biskup požehná nové zázemí pro charitní zdravotní a hospicovou péči


Charita Olomouc získala nové prostory pro domácí zdravotní a hospicovou péči v městské části Olomouc-Řepčín. Žehnání zázemí Střediska zdravotních služeb proběhne ve čtvrtek 26. září 2019 ve 14.00 za účasti biskupa Josefa Nuzíka a za přítomnosti zástupců Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouc.

Charita Olomouc je realizátorem mobilní specializované paliativní péče s krajskou působností. Hospicovou péči Caritas realizuje ve spolupráci se všemi Charitami působícími v kraji včetně Hospice na Svatém Kopečku.

Středisko zdravotních služeb přestěhovalo své zázemí do vyhovujících prostor v objektu na Řepčínské ulici, kde sídlí rovněž Potravinová banka Olomouckého kraje. „Původní prostory byly nevyhovující, k dispozici jsme měli jen jedno parkovací místo a 2 kanceláře o velikosti 4x4 metry, kde bylo místo pouze pro 3 zdravotní sestry,“ vypočítává vedoucí střediska s. Leona Martínková a dodává: „Nyní máme dostatečný prostor jak pro personál, tak jednání celého multidisciplinárního týmu lékařů, zdravotních sester, sociálních pracovnic a duchovních a tolik potřebné místo pro jednání s rodinou. Získali jsme také prostory pro skladování zdravotnické techniky a materiálu.“

Slavnostního požehnání se za Statutární město Olomouc zúčastní náměstkyně primátora Eva Kolářová, DipMgmt., za Olomoucký kraj uvolněný člen zastupitelstva JUDr. Vladimír Lichnovský. Petr Prinz, ředitel Charity Olomouc, k významu služeb domácí péče podotýká: „Z pohledu Charity zdravotní služby prožívají těžké období, ale to nás nemůže odradit od toho, abychom působili tam, kde je naše místo – a to je oblast paliativy. Z toho důvodu je naprostou nutností vytvořit potřebné zázemí.“

Charita je největším poskytovatelem domácí zdravotní péče v České republice. První charitní domácí péče vznikly již v roce 1990, zpočátku na dobrovolné bázi, poté se rychle transformovaly do profesionální podoby. „Charita Olomouc poskytuje řadu služeb pro potřebné, za kterými se častokrát vydává do terénu. Pro tyto pracovníky je důležité, aby měli důstojné místo, odkud se budou rozjíždět za svou službou, a kam se budou vracet. Požehnání nových prostor se sídlem paliativní péče proto vnímám jako příležitost, při níž vyprošujeme požehnání pro zdravotní personál, aby při službě potřebným prokazoval nejen patřičnou odbornou úroveň, ale i dostatek lásky a trpělivosti, a sám také zakoušel, že se podílí na něčem mimořádném,“ přiblížil biskup Josef Nuzík.

Eva Štefková, Charita Olomouc

 

Začátek:26. 09. 2019, 14:00
Místo konání:Olomouc-Řepčín

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu