Otevřené brány zahájí koncert v kroměřížském kostele sv. Mořice


Slavnostním koncertem v kostele sv. Mořice v Kroměříži bude ve čtvrtek 2. května 2019 zahájena letošní sezóna projektu Otevřené brány ve Zlínském kraji.

Díky tomuto společnému projektu Zlínského kraje, Arcibiskupství olomouckého, Českobratrské církve evangelické, farností, měst, obcí a dalších partnerů jsou již od roku 2009 vždy v sezoně od května do září zpřístupněny významné sakrální stavby na území Zlínského kraje, které si mohou návštěvníci prohlédnout zdarma s výkladem průvodců. Letos je do projektu zapojeno 26 kostelů. 

„Otevřené brány realizujeme společně s partnery již deset let a lze říci, že myšlenka prezentovat duchovní tradice a místní památky je veřejností kladně hodnocena a stále více vyhledávána. Těší nás i nadšení průvodců, kteří ‚své kostely‘ s hrdostí předvádějí a upozorňují návštěvníky na umění, znalosti a moudrosti našich předků, které jsou v sakrálním prostoru zhmotněny i pro dnešní generaci,“ sdělil radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.  

Odbor kultury a památkové péče krajského úřadu, který má Otevřené brány od letošního roku opět organizačně na starosti, připravil koncert ve spolupráci s Konzervatoří P. J. Vejvanovského Kroměříž a ZUŠ Kroměříž. V podání žáků, studentů a učitelů zazní díla J. F. Dandrieu, P. J. Vejvanovského, A. Vivaldiho, J. Suka a dalších autorů. Začátek koncertu je v 16.00.

Více o projektu: www.otevrenebrany.cz

Helena Mráčková, www.kr-zlinsky.cz

 

Začátek:02. 05. 2019, 16:00
Místo konání:Kroměříž – sv. Mořic

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu