Závěr maturit na Cyrilometodějském gymnáziu prožije se studenty i biskup Hrdlička


V pátek 31. května se při slavnostní mši svaté v 17.00 v chrámě Povýšení sv. Kříže v Prostějově rozloučí letošní absolventi Cyrilometodějského gymnázia, základní školy a mateřské školy v Prostějově se školou, která je uplynulých osm let připravovala na další profesní život. Mši bude celebrovat a maturitní vysvědčení předávat biskup Josef Hrdlička.

Pozvání na slavnost obdrželi také představitelé města a Olomouckého kraje i veřejnoprávních organizací. Několik studentů bude odměněno za výrazné studijní úspěchy, ale také za naplňování poslání církevní školy a práci pro třídu. Finanční odměny pro studenty věnovali dlouholetí příznivci a podporovatelé školy.

Mnohá ocenění mají i své specifické názvy, např. Cena zřizovatele školy za aktivní přístup k naplňování cílů školy, Cena maturitní komise za mimořádný výkon u maturitní zkoušky, Cena iniciátorů založení Cyrilometodějského gymnázia, manželů Švécarových, Cena školního kaplana, Cena Spolku přátel CMG nebo Cena dospělosti za příkladný přístup nejen ke studiu, ale i k životu, za zodpovědnost.

Letošní maturanti zvládli svou zkoušku dospělosti skvěle. Jedenadvacet z nich odmaturovalo s vyznamenáním, z toho devět na samé výborné. Máme z toho velkou radost a přejeme jim podobné úspěchy i v dalším studiu.

Mše svatá, předání vysvědčení a ocenění bývá zakončena slavnostním Te Deum a požehnáním. Po mši svaté bude následovat již tradiční Zahradní slavnost, kterou v prostorách Rajské zahrady při chrámu Povýšení sv. Kříže v Prostějově připravujeme pro maturanty, jejich rodiče a příbuzné, ale i pro ostatní rodiče, hosty a příznivce školy. Přicházejí i bývalí studenti, pro které je to příležitost setkat se učiteli i bývalými spolužáky a zavzpomínat na dobu studia na gymnáziu.

(cmg)

 

Zástupce maturantů vítá předsedkyni komise. Foto archiv CMG

 

Zahájení maturit. Foto archiv CMG

 

 

Maturity. Foto archiv CMG

 

Začátek:31. 05. 2019, 17:00
Místo konání:Prostějov – Povýšení sv. Kříže

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu