Podzimní festival duchovní hudby připomene také arcibiskupa Rudolfa Jana

V olomouckých kostelích i na jiných místech se od 22. září do 20. října 2019 koná Podzimní festival duchovní hudby. Při osmi večerech, kdy se představí interpreti z ČR, Slovenska, Německa a Nizozemí, nabízí čad strávený se známými skladateli i nečekaná setkání.

Dominikáni zvou na Fatimské večery

Fatimské večery jsou iniciativou, jež vzešla z projektu celodenní modlitby „Růženec 24 hodin“. Jde o pravidelná setkávání s Matkou Boží v klášterním kostele olomouckých dominikánů vždy třináctého dne v měsíci v 17.00.

Olomoucký biskup požehná nové zázemí pro charitní zdravotní a hospicovou péči

Charita Olomouc získala nové prostory pro domácí zdravotní a hospicovou péči v městské části Olomouc-Řepčín. Žehnání zázemí Střediska zdravotních služeb proběhne ve čtvrtek 26. září 2019 ve 14.00 za účasti biskupa Josefa Nuzíka a za přítomnosti zástupců Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouc.

FOTO: Lidé v katedrále děkovali za dary polí, lesů i vinic

Jarmark s produkty církevních společností, bohoslužba s poděkováním za dary polí, vinic a lesů i prohlídky běžně nepřístupných prostor katedrály včetně výstupu na věž tvořily náplň programu, který se v neděli 22. září 2019 uskutečnil v olomoucké katedrále sv. Václava a jejím okolí.

Podzimní festival duchovní hudby rozezní historické nástroje

Beethovenovy skladby věnované olomouckému arcibiskupu Rudolfu Janovi nebo klávesové nástroje v proměnách staletí, ale především osm koncertů a interprety z ČR, Slovenska, Německa a Nizozemí představí šestadvacátý ročník Podzimního festivalu duchovní hudby. V olomouckých kostelích se uskuteční od 22. září do 20. října 2019, řadu koncertů zároveň zaznamená televize Noe a Český rozhlas.

Lektoři Božího slova opět v Olomouci

V Olomouci se již posedmnácté sejdou lektoři Božího slova z Arcidiecéze olomoucké, a to v sobotu 19. října 2019 od 10.00 do 15.00. Dějiště však bude jiné! Ze sálů kurie se setkání lektorů přesouvá do Arcibiskupského paláce, do sálu zvaného „andílkovský“ ve druhém patře. Dobrou zprávou je, že se v budově paláce nachází výtah.

Nové číslo časopisu Rodinný život: Homosexualita

Život před nás s oblibou staví různé překážky. Učíme se, jak se vyrovnat s tím, co od nás očekává naše okolí – rodina, přátelé, farnost, církev. Ti šťastnější z nás časem získají další, vyšší formu životní moudrosti: jak zvládnout očekávání a nároky, které máme sami vůči sobě. Aktuální číslo časopisu Rodinný život má co říct k oběma tématům, tentokrát optikou lidí, kteří se často potýkají s velkým tlakem na obou stranách „barikády“.

Přímé přenosy bohoslužeb od 23. do 29. září 2019

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v TV Noe, Radiu Proglas, České televizi a Českém rozhlasu.

V Kroměříži slavili Den církevního školství

V polovině měsíce září, na svátek sv. Ludmily, oslavily děti z Církevní základní školy v Kroměříži i z kroměřížského děkanátu Den církevního školství.

Na církevní ZŠ vybírali školní potřeby pro děti v nouzi

Foto Petr Nedoma / Člověk a VíraS počátkem září vyhlásila Církevní ZŠ ve spolupráci s Charitou Kroměříž misijní sbírku školních a výtvarných potřeb pro děti v nouzi. Cílem sbírky bylo umožnit rodinám, které nemají dostatek finančních prostředků lepší start do nového školního roku.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu